AKTORZY ZAGRANICZNI

Nasza Agencja posiada aktorów zagranicznych mieszkających od lat w Polsce,
ale mamy także dostęp do bazy aktorów z całej Europy i takich aktorów jesteśmy w stanie zorganizować.

Maryia Zaloznaya
rok urodzenia: 2000
wzrost:
oczy:
Iryna Kudashova
rok urodzenia: 1999
wzrost: 160 cm
oczy: zielone
Olena Oleynikova
rok urodzenia: 1999
wzrost: 168 cm
oczy: zielone
Maksym Kogua
rok urodzenia: 1999
wzrost: 171 cm
oczy: zielone
Valerya Marych
rok urodzenia: 1995
wzrost:
oczy:
Tetiana Malkova
rok urodzenia: 1989
wzrost: 168 cm
oczy: zielone
Stefano Otoyo
rok urodzenia: 1987
wzrost: 175 cm
oczy: brązowe
Aliaksandr Hiranok
rok urodzenia: 1986
wzrost: 186 cm
oczy:
Svyatoslav Suprunov
rok urodzenia: 1982
wzrost: 182 cm
oczy: niebieskie
Lukáš Křišťan
rok urodzenia: 1980
wzrost:
oczy:
Dmytro Malkov
rok urodzenia: 1980
wzrost: 176 cm
oczy: niebieskie
Maryna Liakh
rok urodzenia: 1975
wzrost: 170 cm
oczy: zielone
Kwok One
rok urodzenia: 1974
wzrost: 149 cm
oczy: czarne
Żanna Gierasimowa
rok urodzenia: 1966
wzrost: 164 cm
oczy: piwne

Agencja Cosmos – aktorzy zagraniczni

Agencja Cosmos nosi nieprzypadkową nazwę. Pisany przez „C” Cosmos nawiązuje do złożoności świata oraz otwartości na międzynarodowe projekty. Dostęp do bazy aktorów z całego świata oraz znajomość specyfiki zagranicznych produkcji ułatwia znalezienie międzynarodowej obsady również polskim twórcom. W każdym przypadku stawiamy na profesjonalny zespół aktorski oraz ręczymy za każdą osobę wysłaną na plan. Dodatkowo czujemy się odpowiedzialni za interes oraz komfort realizacji prowadzonych wraz z agencją projektów. Ukryty w nazwie anagram S.O.S. oznacza, że nie ma dla nas zlecenia, którego byśmy się nie podjęli, aby pomóc naszym klientom. Zapraszamy do kontaktu!

Aktorzy zagraniczni

Polskie produkcje filmowe coraz częściej decydują się na współpracę z aktorami zagranicznymi. Zatrudnienie obcokrajowca pozwala wiarygodnie osadzić rolę cudzoziemca lub zmniejszyć koszty związane z logistyką, gdy produkcja kręcona poza granicami kraju. Jest to także odpowiedź na coraz większą obecność obcokrajowców w Polsce.

Polskie filmy i seriale z każdym rokiem kręcone są z coraz większym rozmachem. Ciekawa fabuła, nieszablonowy sposób ujęcia tematu oraz atrakcyjne warunki współpracy przyciągają uwagę również zagranicznych aktorów, którzy pomagają obsadzić role obcokrajowców w polskich filmach. Współpraca dotyczy często filmów historycznych lub fabuł, które rozgrywają się w międzynarodowym środowisku pracy lub na uczelni. Osobną kwestią są produkcje kręcone częściowo lub w całości poza granicą kraju, do których zaangażowani są lokalni aktorzy.

Aktorzy zagraniczni w polskich filmach kręconych za granicą

W przypadku większych produkcji bywa też tak, że materiał powstaje w różnych lokalizacjach na świecie. Częste podróże i zmiana miejsc planu sprawiają, że transport całej ekipy filmowej staje się problematyczny. Znacznie korzystniej zawęzić ją do ekipy produkcyjnej i głównych aktorów, a drugo lub trzecioplanowe postacie dobrać, zatrudniając aktorów z danego kraju. Zmniejsza to koszty logistyczne oraz jest korzystne ze względów językowych.

Aktorzy zagraniczni w polskich filmach

Wśród zagranicznych nazwisk, które pojawiły się w polskich produkcjach, nie brakuje prawdziwych perełek. Wśród nich można wymienić Johna Malkovicha w Dolinie Bogów w reżyserii Lecha Majewskiego, Billa Pullmana, który wraz z Robertem Więckiewiczem zagrał w Ukrytej Grze czy Crispina Glovera, który u boku Jana Frycza i Jakuba Gierszała pojawił się w filmie Hiszpanka. Te przykłady to głośne nazwiska i znane tytuły. Zagraniczni aktorzy wykorzystywani są również w mniejszych produkcjach lub serialach telewizyjnych. W jakich scenach najczęściej możemy ich zobaczyć?

Zagraniczni aktorzy grają najcześciej obcokrajowców, z którymi w fabularną interakcję wchodzą polscy bohaterowie lub którzy tworzą tło dla fabuły rozgrywanej poza Polską. Często jest tak, że scena dotyczy dialogu, w którym rozmawiają osoby z innego kraju lub konkretnej narodowości. Bez względu na to, czy jest to film historyczny, serial obyczajowy czy intryga polityczna wskazane jest, aby akcent był perfekcyjny. Zwiększa to wiarygodność przedstawionego świata oraz sprawia, że produkcja lepiej trafia do widza. Jak szybko pozyskać odpowiedniego aktora do danej roli?

Agencja Cosmos posiada bogate portfolio aktorów zagranicznych, którzy współpracują z polskimi reżyserami. Wśród nich znajdują się aktorzy anglojęzyczni oraz artyści pochodzący z Ukrainy, Czech czy Słowacji. W bazie znajdują się także aktorzy o ciemnym kolorze skóry lub azjatyckiego pochodzenia. Pozwala to idealnie dopasować język oraz fizjonomię do potrzeb danej roli. Artyści reprezentują również różne umiejętności jak m.in. sztuki walki, umiejętność tańca, gry na instrumencie lub jazdy konnej.

Aktorzy zagraniczni w reklamach

Zagraniczni aktorzy współpracujący z agencją zatrudniani są także w reklamach. Przykładem może być angielski aktor Matthew Campbell, który w październiku ubiegłego roku zagrał główną rolę w stylizowanej na początek XX wieku reklamie parówek Tarczyński. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że agencja Cosmos rzadko wysyła informacje o reklamach do współpracujących z nią aktorów. Wyjątkiem są sytuacje, gdy projekt jest faktycznie atrakcyjny, a dana osoba z naszej bazy, idealnie do niego pasuje.