Agnieszka Radzikowska

Agnieszka Radzikowska aktorka

Skopiuj link do profilu
Rok urodzenia: 1983
Wzrost: 170 cm
Oczy: piwne
Języki: angielski - biegle

Nasza Aktorka, Agnieszka Radzikowska jest ślązaczką urodzoną w Chorzowie, ale jej miastem rodzinnym są Katowice. Agnieszka to dziewczyna z Kato 😉

Agnieszka Radzikowska w teatrzeJuż w podstawówce marzyła o aktorstwie, dlatego wybrała 3 liceum Ogólnokształcące z klasą o profilu teatralno-filmowym w Chorzowie. W Teatrze Śląskim zadebiutowała w wieku 18 lat rolą u boku Mariusza Bonaszewskiego w spektaklu „Chryje z Polską”. Do szkoły Teatralnej w Krakowie dostała się za drugim razem na wydział dramatyczny na specjalizację wokalno-aktorski, gdyż jak twierdzi: kocha śpiewać, szczególnie jazz. Jednak po roku przeniosła się na specjalizację wyłącznie dramatyczną, bo tylko tam mogła spotkać swojego mistrza Krystiana Lupę, u którego zagrała w dwóch spektaklach w czasie studiów. Jedną z ról u Lupy była rola w spektaklu dyplomowym „Marat -Sade” i była to rola Simone. Po studiach Agnieszka Radzikowska grała w Teatrze Współczesnym w Krakowie, a następnie rok była na etacie w Teatrze Nowym w Zabrzu. Od 2010 roku jest etatową aktorką Teatru Śląskiego, gdzie zagrała już ponad 40 ról. Od roku 2010 uczy się też aktorstwa w Szkole Aktorskiej Teatru Śląskiego, a od roku 2021 jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim.

Agnieszka Radzikowska oraz Jerzy i Maciej StuhrOd zawsze jednak wielką pasją Agnieszki był film. Ma na swoim koncie ponad 10 Teatrów TV, z czego najważniejszy to główna rola obok Maćka Stuhra w spektaklu „Świeczka Zgasła” w reżyserii Jerzego Stuhra. Pojawiły się też seriale „Na wspólnej”, „Majka”, „Lekarze”, „Kruk”. Agnieszka Radzikowska wyprodukowała i zagrała główną role w serialu „6mm”, projekcie który był jak twierdzi dla niej bardzo osobisty i ważny bo dotyczył poronień. Serial jest dostępny za darmo na YouTube. Agnieszka reżyseruje spektakle, teledyski a także dyplomy studenckie. W 2020 roku uzyskała tytuł doktora w Szkole Filmowej w Łodzi.

A o czym marzy Agnieszka Radzikowska?

Nam, Agencji Cosmos, zdradziła, że chciałaby zagrać u boku Jessiki Chastain, bo jak twierdzi Michał Żurawski: obie Panie są identyczne. Jej najważniejszy film w dorobku to główna rola kobieca w filmie „Strzępy” w reżyserii Beaty Dziadowicz u boku Michała Żurawskiego. Film w 2022 roku został nominowany na Festiwalu w Gdyni a Agnieszka Radzikowska zagrała w nim główną rolę kobiecą.

Agnieszka Radzikowska jak Jessica Chastain

Agnieszka jest szczęśliwą żoną wspaniałego aktora filmowego i teatralnego Dariusza Chojnackiego, mają dwie cudowne córki, setera irlandzkiego Cynamona i kota Dobromira.

Ciekawostka:

Ze swoim głównym partnerem ze „Strzępów”, Michałem Żurawskim, poznali się kilka lat wcześniej na planie teatru TV, „Człowiek , który zatrzymał Rosję”. Ich wspólną sceną była scena intymna w łóżku. Jest 7 rano , zapraszają na plan w hali, Agnieszka widzi Michała, który leży pół nagi w łóżku, no więc ona kładzie się obok. Można się domyśleć, że stres był potworny.

Rozmowa wyglądała następująco:

„Hej jestem Agnieszka. On: Hej, jestem Michał… Skąd jesteś? Ja mówię: ze Śląska. On: ja też! Nagle okazało się, że z Michała bratem Piotrkiem [również aktorem] chodziłam do szkoły, a mój mąż aktor, Dariusz Chojnacki bardzo lubi się od lat z Michałem. I tak w łóżku poznałam Michała Żurawskiego, który od razu mi powiedział, że jestem bardzo podobna do Jessiki Chastain i że takiej aktorki w Polsce nie ma, więc nabił sobie punkty u mnie.
Jest to również ojciec trójki dzieci, więc jako mama miałam z nim mnóstwo tematów. Od razu się polubiliśmy, nie wiedząc, że po latach spotkamy się w głównych rolach w filmie Strzępy, w reż. Beaty Dzianowicz. W Strzępach gramy małżeństwo, które próbuje ratować rodzinę, w której pojawia się choroba alzheimera. To film o miłości, sile rodziny, utracie więzi i bezradności w obliczu choroby.”

A czy Agnieszka podobna jest do Jessiki Chastain? Są tacy którzy w to nie wątpią. 🙂

Ale oceńcie sami.

Agnieszka Radzikowska w porównaniu do Jessiki Chastain

Agaaaa!!!!!! Ona mówi z prędkością dźwięku, myśli z prędkością światła, proponuje szybciej, niż czarna dziura wciąga światło. Nie ustoi w miejscu. Śpiewa tak, że ah! Wykłada przy okazji na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, tam też pracuje w teatrze. Główniaki trzaska jeden po drugim. Wyprodukowała filmy „6 MM” dotykający problemu poronień z perspektywy kobiety i mężczyzny. Delikatna i drapieżna, kobieca, ale też „wpier… może dać”, taka zdolniacha zrobi jeszcze mały ferment na ekranie niebawem, zobaczycie!

Fot. Łukasz Bąk

↓ Skopiuj link
↓ Skopiuj link
↓ Skopiuj link
↓ Skopiuj link