Aleksandra Padzikowska

Aleksandra Padzikowska aktorka

Skopiuj link do profilu
Rok urodzenia: 1983
Wzrost: 166 cm
Oczy: niebieskie
Języki: angielski (zaawansowany), niemiecki (podstawowy)

Nasza aktorka Aleksandra Padzikowska jest Gdynianką, ma za sobą różne miasta zamieszkania począwszy od Olsztyna, Koszalina czy Łodzi. Obecnie rezyduje w Warszawie.

Przygodę z Teatrem zaczynała klasycznie od konkursów recytatorskich w podstawówce. Potem było Studium Aktorskie w Olsztynie, 5-letni etat w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie i wieloletnia współpraca z Teatrami w całej Polsce: Łaźnia Nowa w Krakowie, Teatr Nowy w Krakowie, Teatr Nowy w Łodzi, S. Jaracza w Olsztynie, A. Mickiewicza w Częstochowie, czy Collegium Nobilium w Warszawie.

Aleksandra Padzikowska w teatrze

Ma za sobą kilkadziesiąt ról teatralnych i współpracę z bardzo wieloma Teatrami. „Moja mam często się śmiała, że mieszkam w PKP. ” dodaje aktorka.
„Ze śmiesznych anegdot pamiętam, że pierwszy raz brawa na planie filmowym dostałam przy okazji kręcenia serialu „Korona Królów”. Byłam tak tym speszona, ze szybko wytłumaczyłam sobie, że w tym serialu każdy aktor dostaje brawa. Po czasie doszło do mnie, ze jednak chyba nie 🙂 ”

Aleksandra Padzikowska sesja zdjęciowa

Kocha plany filmowe. Lubi pracować przy filmach, serialach, także długich i krótkich metrażach, które nie raz przyniosły jej udział i nagrody w wielu festiwalach filmowych polskich i zagranicznych jak Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni, Młodzi i Film w Koszalinie czy Action On Film International Film Festival w Las Vegas.

„Kiedy stoję przed kamerą, najczęściej słyszę, że przypominam Tildę Swinton, Magdę Popławską albo Meryl Streep. To wspaniałe 🙂 Ale jestem sobą i życzę sobie dalszego pięknego przepływu w Sztuce i wielu możliwości”.

↓ Skopiuj link
↓ Skopiuj link