Kamila Molinari

Kamila Molinari aktorka

Skopiuj link do profilu
Rok urodzenia: 1989
Wzrost: 173 cm
Oczy: niebieskie
Języki: angielski - amerykański (płynnie), niemiecki (płynnie)

Dodatkowe atuty:

  • Taniec: Salsa, taniec latynoamerykański, klasyczny, rock and roll, rumba, samba, taniec standardowy, taniec towarzyski, walc
  • Śpiew: blues
  • Dyscypliny sportowe: Fitness, aerobik, gimnastyka, jazda na rolkach, jazda na łyżwach, jazda na rowerze, joga, jogging, rower górski, tenis stołowy, bilard, deska snowboardowa, kajak, kręgle, pływanie, wspinaczka górska, wspinanie, boks, jazda konna, nurkowanie, spadochroniarstwo, tenis
  • Prawo jazdy: samochód
  • Inne umiejętności: Reiki, dziennikarstwo, narracja, opowiadanie historii, pilates, poeta, tłumacz

Kamila Molinari aktorkaW dwóch słowach określa siebie jako „Wodnik z urodzenia, życiowy kot z wyboru” – dusza artystyczna, indywidualistka, która od zawsze chodzi swoimi ścieżkami.

Ciekawość do filmu miała w sobie od dziecka, mimo że nie pochodzi z artystycznej rodziny. Zawsze fascynowała ją scena i kontakt z publicznością. Pierwsze kroki aktorskie postawiła na scenie Teatru Mickiewicza w Częstochowie podczas warsztatów teatralnych. Tam też zauważył ją fotograf i miała pierwszą komercyjną sesję fotograficzną. Była to dla niej przygoda, bo nie miała nigdy aspiracji, by zostać modelką, ale z każdą nową sesją zdjęciową odkryła jak bardzo makijaż i jej plastyczność pozwala przeistaczać się w zupełnie inną postać. Studiowała aktorstwo w Warszawskiej Szkole Filmowej, a egzamin dyplomowy zdała w Kinie Elektronik, wcielając się w niepokorną amerykańską tancerkę. Studiowała także Stosunki Międzynarodowe, w tym przez rok w Dreźnie. Mówi w języku angielskim i niemieckim. Jeszcze w szkole filmowej zaczęła użyczać swojego głosu w dubbingu. Pracowała również w telewizji i radiu jako dziennikarka muzyczna, jednak miłość do planu filmowego zdecydowanie wygrała.

Skąd tyle różnych aktywności?

Wszystkie zainteresowania zawodowe pochodzą z jednego źródła – z chęci poznawania i opowiadania ludzkich historii dla szerokiej publiczności poprzez film. Dla niej najważniejszy jest człowiek i rozmowa. Mówi, że to jej misja życiowa, ponieważ odgrywając postaci, które pokazują ważne, często trudne doświadczenia są punktem wyjścia do dyskusji z widzem i dzięki temu, widz ma szansę wynieść wartościową cząstkę dla siebie.

Gdzie zagrała Kamila?

Między innymi w serialach: M jak miłość, Barwy szczęścia, W rytmie serca, Na dobre i na złe, Planecie Singli, Na Wspólnej, Przyjaciółkach, Komisarz Mama, Ojciec Mateusz.

 

Czym jest dla niej praca na planie?

Praca jest niej miejscem spełnienia i źródłem rozwoju. Mówi, że czasami jej życiowe doświadczenia i zainteresowania same znajdują dla niej rolę, a czasami przychodzą role, do których Kamila nabywa specjalnie nowe umiejętności, bo lubi wyzwania i zawsze przygotowuje się na 100%, by jak najbardziej wypełnić postać.

Kamila często opowiada o zabawnej anegdocie z planu serialu „Na dobre i na złe”, gdzie była dla nie „jak pisana”, gdzie zagrała nauczycielkę polskiego, która miała bakcyla na punkcie poprawności językowej i wszystkich wokół w dobrej wierze poprawiała. 😉 Kamila śmieję się, że gdy przygotowywała się do egzaminów też tak miała… :).

Dodatkowo ta rola miała kolejną odsłonę, ponieważ jej bohaterka miała wypadek komunikacyjny, więc Kamila musiała odegrać samodzielnie sceny kaskaderskie, a wcześniej przećwiczyła tę scenę pod okiem kaskaderów. Kamila dodaje, że w dzieciństwie rodzina i przyjaciele wołali na nią „KASKADER”, bo zawsze próbowała nowych rzeczy, jednak to w niej pozostało na dłużej, ponieważ jako nastolatka min. skoczyła na bungee, kilka razy ze spadochronem, ścigała się na gokartach, latała szybowcem.
Ostatnio wzięła udział w castingu do roli, w której bohaterka uprawia boks, więc Kamila oczywiście rozpoczęła treningi… dlatego tak kocha te zawód, bo każdy dzień jest inny i zawsze można doświadczyć czegoś nowego.

Kamila Molinari prywatnieJaka Kamila jest prywatnie?

Kamila kocha zwierzęta i przyrodę, dlatego propaguje zdrowy Eco – styl życia. Jest wegetarianką i joginką. Regeneruje się na łonie przyrody. Kocha morze, podróże, muzykę. Uwielbia czytać biografie. Interesuje się amerykańską kulturą i polityką oraz Złotą Erą Hollywood. W wolnym czasie zgłębia zagadnienia mindfulness i żeńskiej energii. Niedawno też stworzyła swojego bloga „An actress on the life journey”, gdzie opisuje kulisy z życia aktorki. Jej ulubione aktorki to Catherine Zeta Jones, Cate Blanchett, Sharon Stone. A jej marzeniem jest zagrać u Pawła Pawlikowskiego oraz grać również poza Polską.

Jej motto to: „Bądź najlepszą wersją siebie”.

↓ Skopiuj link
↓ Skopiuj link