Rafał Gerlach

Rafał Gerlach aktor

Skopiuj link do profilu
Rok urodzenia: 1969
Wzrost: 180 cm
Oczy: zielone
Języki: biegły angielski, komunikatywny rosyjski, podstawowy francuski

Dodatkowe atuty:

  • prawo jazdy,
  • pływanie,
  • szermierka,
  • strzelanie,
  • karate.

Warszawiak, rocznik ’69. Aktor, scenarzysta i dramaturg…, dawniej też dziennikarz i organizator koncertów muzycznych. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Szlify aktorskie zdobył, ukończywszy dwuletnie warsztaty Anima Art, jedyną w Polsce szkołę realizującą oryginalny program nauczania słynnego Actors Studio Lee Strasberga.

Rafał Gerlach na planie filmowym

Metodę Stanisławskiego wciela w życie, występując w filmach, serialach i reklamach. Na koncie ma m.in. takie tytuły, jak: „Na Wspólnej”, „Plebania”, „Klan”, „M jak miłość”, „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe”, „Ojciec Mateusz”, „Na sygnale”, „Kryminalni”, „Służby specjalne” oraz „Pitbull. Nowe porządki”, „Botoks”, „7 minut”, „Parę osób, mały czas”, „Sztuka masażu”, „Wywiad”, „Animus”, „Vocuus”, „Solange”, „Myszy i szczury”, „Siostry” czy „Ostatni raz”.

Jest trzykrotnym stypendystą Polskiej Agencji Scenariuszowej i autorem pełnometrażowych scenariuszy filmowych „Ostatnia powieść”, „Świątynia zagubionych dusz”, „Dzieci Księżyca” i „Przedsionek piekła” – wyróżnionego udziałem w międzynarodowych warsztatach Sundance Institute Roberta Redforda w roku 2000.

Rafał Gerlach w filmie Ostatni Raz

W połączeniu umiejętności pisarskich, aktorskich i organizacyjnych upatruje swoją szansę na tworzenie i promocję autorskich dzieł, zarówno w obrębie filmu, jak i teatru. Jego pierwsze przedsięwzięcia tego typu to udział w spektaklu „Ślady na śniegu”, zrealizowanym na podstawie własnej sztuki, w pełni samodzielna realizacja (scenariusz, reżyseria, produkcja i główna rola) krótkometrażowego obrazu pt. „Bliskość” oraz reżyseria filmu średniometrażowego pt. „Pamiętaj o mnie”.

Prywatnie nałogowy kinoman. Wielbiciel horrorów i wschodnich sztuk walki. Niereformowalny indywidualista i wieczny marzyciel. Z natury raczej skryty, ale przyjaźnie nastawiony do świata.

↓ Skopiuj link
↓ Skopiuj link
↓ Skopiuj link
↓ Skopiuj link