Iryna Kudashova

Iryna Kudashova aktorka

Skopiuj link do profilu
Rok urodzenia: 1999
Wzrost: 160 cm
Oczy: zielone
Języki: polski, ukraiński

Iryna Kudashova to młodziutka aktorka z Ukrainy, która odnosi sukcesy także za granicą. Niedawno mieliśmy okazję podziwiać w mrocznym horrorze „In a dark, dark room” oraz rodzinnej komedii świątecznej „My Grandpa is Santa”. Skąd pochodzi Irina i co wiadomo o jej karierze?

Iryna Kudashova przyszła na świat 9 października 1999 roku w Czernichowie, gdzie ukończyła szkołę ze specjalizacją w nauce języków obcych. Od 8 roku życia aktorka uczęszczała na szkolne zajęcia teatralne, a następnie doskonaliła umiejętności w amatorskim kole teatralnym „23”. W latach 2017-2021 Iryna ukończyła prestiżowy Kijowski Narodowy Uniwersytet Teatru, Kina i Telewizji im. Iwana Karpenki-Karego na wydziale aktorskim. 23-latka ma koncie role w kilkunastu serialach i filmach telewizyjnych. Widzowie polubili jej dziewczęcą fizjonomię i naturalny urok. Oprócz aktorstwa Iryna zajmuje się tańcem. Jest także aktywna na instagramie, na którym zgromadziła ponad 1,2 miliona obserwujących. Aktorka włada 4 językami, dzięki czemu może angażować się również w międzynarodowe projekty teatralne i filmowe. Obecnie Iryna zamieszkuje w Polsce, gdzie współpracuje z agencją aktorów COSMOS. W jakich filmach możemy ją zobaczyć?

Gdzie zagrała Iryna Kudashova?

Na szklanym ekranie Iryna pierwszy raz pojawiła się w 2017 roku. Zagrała wówczas Mashe w telewizyjnym detektywistycznym Pies na tropie” oraz epizodyczną postać Viry w serialu medycznym Doktor Kovalchuk”. Większą rozpoznawalność przyniosła jej rola w komediowym serialu Kuratory” opowiadającym o zagranicznych studentach medycyny, którzy przyjeżdżając na Uniwersytet w Ukrainie, muszą zaadaptować się do miejscowych zwyczajów i stylu życia. Uznanie widzów aktorka zdobyła również wcielając się w postać Weroniki w serialu Szkoła. Nastoletnia córka nauczycielki Katyi ma za sobą próbę samobójczą. Jak się okazuje niejedną. Emitowany w 2018-2019 serial ukazuje perypetie jej matki oraz problemy, z jakimi zmagają się współcześni nastolatkowie. W 2021 roku Iryna zagrała w popularnej świątecznej komedii „My Grandpa is Santa” oraz mrocznym horrorze V chorniy, chorniy kimnati”, w którym trójka nastolatków odkrywa podczas wykopalisk archeologicznych pogańskie symbole. Odkrycie staje się początkiem makabrycznych wydarzeń, które wstrząsają spokojnym miasteczkiem.

Iryna Kudashova – życie prywatne

O życiu prywatnym Iryny Kudashovej nie wiemy zbyt dużo. W 2018 roku aktorka opublikowała na swoim instagramie romantyczne zdjęcie z partnerem. Od tego czasu w mediach brak nowych informacji o jej życiu uczuciowym. Pewne jest jednak, że po przeprowadzce do Polski Iryna zaangażowała się w sprawy społeczne i polityczne. Na jej profilu nie brakuje odniesień do wojny Ukrainy oraz słów wsparcia dla walczącej ojczyzny.

↓ Skopiuj link
↓ Skopiuj link
↓ Skopiuj link
↓ Skopiuj link